Detektor nanocząstek mierzący powierzchnię płuc pokrywaną drobinami aerozoli.

Detektor Nanocząstek. Aparat może być równocześnie używany do pobierania prób aerozoli w celu dalszego badania ich pod transmisyjnym skaningowym mikroskopem elektronowym. Próbki pobierane są na standardowe siatki używane przez TEM.
Od tego krótkiego opisu potem niech bedzie odnośnik do stronki na której będzie trochę dłuższy opis, specyfikacja techniczna (specification), Attributes czyli właściwie słowa kluczowe albo odnośniki które ułatwią zadanie wyszukiwarkom aby znajdowały właśnie tę stronę, gdy ktoś będzie szukał jakiegoś aparatu.
Aparat wykrywa nanocząstki o wielkości od zaledwie 10 nm wzwyż. Do wykrywania cząsteczek (zbyt małych dla techniki optycznej lub opartych na pomiarze masy) stosowana jest technologia analizy dyfuzji. Cząsteczki są tak małe, że mają niewielką mierzalną masę, a poprzez indukcję ładunku elektrycznego na ich powierzchni, a następnie wykrycie tego ładunku możemy wykryć ich obecność i określić ich powierzchnię. Rezultatem pomiaru jest wymiar powierzchni płuc pokrywanej cząstkami (LDSA – Lung Deposited Surface Area). Jednostką pomiarową są mikrometry kwadratowe pokrycia cząstkami na cm3 analizowanego powietrza. Wielkość ta jest bardzo ważna z punktu widzenia wpływu aerozoli na zdrowie człowieka gdyż uważa się, że na powierzchni cząstek przenoszone są toksyny wnikające do płuc i dalej do krwi. Partector jest zasilany bateryjnie i może być używany jako stały lub przenośny system monitorujący.

W razie pytań prosimy o Kontakt.