NOWOŚĆ!


UWAGA! Obecnie w ofercie znajduje się usługa – dojazd producenta na miejsce wraz  z urządzeniem i wykonanie serii pomiarów. W chwili obecnej urządzenie nie jest na sprzedaż. W celu uzyskania dokładnych informacji, prosimy o kontakt.

Technologia zdalnej detekcji spalin pojazdów

Opus AccuScan™ RSDs zdalnie mierzy emisje spalin na ulicach oraz autostradach z pojazdów silnikowych, gdy te przejeżdżają obok urządzenia wykonującego pomiary. Emisje są mierzone spektroskopowo poprzez rzucanie wąskiej wiązki światła podczerwonego (IR) i ultrafioletowego (UV) na drogę i mierzenie wydobywających się z pojazdów spalin. Następnie lustro odbija z powrotem światło podczerwone (IR) / ultrafioletowe (UV) do szeregu detektorów, mierzących ilość przepuszczanego światła o charakterystycznych długościach fal, pochłanianych przez zanieczyszczenia.

Poprzez odjęcie wszelkich zanieczyszczeń obecnych już w powietrzu (wywołanych przez inne pojazdy oraz ogólnie pojęte warunki drogowe) z ilości światła IR/UV pobranego z próby danego pojazdu, system określa ilość zanieczyszczeń wydobywających się z konkretnego, mierzonego pojazdu. W momencie pobierania próby emisji spalin, kamera wideo wykonuje cyfrowe zdjęcie tablicy rejestracyjnej. Równocześnie sensory do pomiaru prędkości i przyspieszenia pojazdu wykonują pomiar.  Emisje, warunki pogodowe, nachylenie, prędkość oraz przyspieszenie pojazdu wraz z numerem rejestracyjnym pojazdu są łączone w mniej niż jedną sekundę. Tak zachowane dane trafiają do komputerowego systemu aby posłużyć do późniejszej analizy, raportowania oraz porównywania wyników.

System RSD jest w stanie mierzyć emisje samochodowe wytwarzane podczas normalnych, regularnych warunków drogowych. Ze względu na fakt, że cała procedura pomiaru oraz analizy i zachowania danych trwa mniej niż sekundę, urządzenie jest w stanie wykonać bardzo dużą ilość pomiarów w bardzo krótkim czasie. Ponadto jako że jest to urządzenie całkowicie nieinwazyjne, pomiary są wykonywane bez ingerencji w regularny ruch uliczny (a mierzone mogą być emisje nawet z kolejno przejeżdżających pojazdów). Urządzenie AccuScan™ RSDs zmierzyło do tej pory setki milionów pojazdów na całym świecie, wielokrotnie więcej niż jakakolwiek inna technologia.

Szczegółowe informacje dostępne są w ulotce poniżej:

Kategorie: Inne

.single-post .hestia-title + .author { display: none; }